ZECK - sumcový naviják - HR 20

Kód: 7997
Tip
Neohodnoceno
Značka: Zeck Fishing
6 249 Kč / ks 5 164 Kč bez DPH 6 249 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)
  • inovativní závěsný multiplikátor
  • speciální funkce k zavážení montáží
  • odpojitelná hlasitá západka
  • obsah cívky: 450 m / 0,55 mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

S HR 20 jsme vyvinuli naviják, který je perfektně uzpůsoben lovu sumců. Jsme pevně přesvědčeni, že se jedná o revoluční produkt v sumcařském sektoru.

Tento multiplikátor je na prutu zavěšený jako klasický smekací naviják. Díky tomu je prut fantasticky vyvážený. Ve srovnání s ostatními multiplikátory je šňůra na cívku navíjena velice rovnoměrně, aniž by na to rybář musel dávat zvýšený pozor. HR 20 je velice stabilní a zároveň velice kompaktní. Enormní kapacita cívky a masivní návin na jedno otočení kličkou jsou dalšími fantastickými atributy tohoto inovativního produktu.

Funkce inovativního brzdného systému:

Souhra pákové brzdy (L jako LEVER) a brzdné kolečko (PK jako Pre-Set-Knob) je zodpovědná za výsledný brzdný tlak. V praxi to vypadá následovně.

1. Freilauf (v nákresu vyznačen červeně)

Odvin šňůry je kompletně volný a nebržděný. Toto postavení bývá využito pouze zřídka.

2. Zavážecí = Auslege-Position (v nákresu vyznačen žlutě)

Páka se zaaretuje na úrovni tří vyznačených linií. Brzdným kolečkem je nastaven ideální brzdný tlak k zavážení montáže. Brzdný tlak si nastavíte sami s ohledem na okolnosti. Odpadá tudíž brzdění odvíjení šňůry z navijáku prsty.

3. Horní brzdná oblast (v nákresu vyznačen oranžově)

Toto nastavení slouží během zdolávání jako bezpečnostní odstup mezi vlastní brzdou (oblast po Strike-Position) a Auslege-Position. Tato oblast má při shodném přednastavení brzdného kolečka menší brzdný tlak než spodní brzdná oblast.

4. Strike-Position (v nákresu vyznačen modře)

Páka se zaaretuje na úrovni tří vyznačených linií. V tomto bodě má brzda podstatně menší tlak v porovnání s pozicí nad a pod. Díky tomu se nechá brzdný tlak při zdolávání velice snadno brzdným kolečkem přednastavit. Pokud kolečko otočíš prsty ve směru MORE, dosáhneš brzdného tlaku cca. 6kg při pozici páky ve Strike pozici a maximální brzdný tlak 12kg, pokud je páka v nejnižší pozici spodní brzdné oblasti. 

Poznámka: V případě potřebného maximálního brzdného výkonu, je možné brzdné kolečko v Auslege pozici nebo v pozici Freilauf ještě více utáhnout.

5. Spodní brzdná oblast (v nákresu vyznačeno zeleně)

Tato oblast slouží k samotnému zdolávání. Čím více je páka posunuta dolů, tím více brzdné síly docílíme. Na nejspodnější pozici je brzdá síla dvojnásobná ve srovnání s pozicí Strike.

TIP:

Doporučujeme nenaplnit cívku navijáku kompletně. Zamezí se tím možným problémům při ukládání šňůry na cívku. Stejně tak si zachováte možnost použítí  Snag Leader.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sumcové navijáky
návin: 450 m / 0,55 mm
brzdná síla: 25 Kg
převody: Nerezová ocel
převod: 5,5 / 1
ložiska: 6+2
maximální návin / otáčka: 124 cm
klika: levá
materiál těla navijáku: 100% hliník
doplňující 1: inovativní multi naviják
doplňující 2: precizní ukládání šňůry
doplňující 3: odpojitelná hlasitá západka

sumcový naviják - ZECK HR 20 (zdolávání v čase 8:20)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: