David Koudelka

Jsem mladý kluk :-), ženatý a pocházím z Letovic na Jižní Moravě, kde jsem i na břehu přehrady Křetínky rybářsky vyrostl. Vystudoval jsem SŠ podnikání v oboru autoopravárenství a v současné době pracuji u Vodárenské a.s. Rybařím 35 let, z toho se asi 20 let věnuji hlavně přívlači. 
 
Co pro tebe znamená rybaření
Díky rybaření jsem poznal hodně skvělých lidí a získal pár opravdových přátel. Navštívil spoustu krásných míst doma i ve světě a zažil věci, o kterých se některým lidem může jen zdát.Rybaření je moje taková životní cesta, za kterou se asi nemusím stydět. 
 
Nejoblíbenější ryba a technika lovu
Na tuto otázku neumím jednoznačně odpovědět. Rád lovím divoké pstruhy na řekách, miluji chorobnou nervozitu během candátí horečky, zbožňuji boleny rozstřikující hladinu, brutální záběr štiky či sumce a v neposlední řadě neohroženou bojovnost zdolávaného okouna :-) 
A to samozřejmě vždy s umělými nástrahami.
 
Kolik dní ročně strávíš u vody
V podstatě tolik, kolik práce a rodina dovolí... ale spíše více než dovolí :-) 
Snažím se držet rčení: Trénink dělá mistra, zkušenosti znalce.
 
Tvůj rybářský sen
Hodně rybářských snů jsem si už splnil... Za rybami zcestoval kus světa, v závodním rybaření stanul s bratrem po boku na postu nejvyšším (ale ne že by nebylo co zlepšovat :-) ). Ulovil ryby velké, malé i ty chytré. Ale v koutku duše mi dřímá přání chytit si candáta 100+ u nás na Jižní Moravě.
 
Jakou nástrahu bys vzal na pustý ostrov
Zřejmě hladinovku - za mě je to ten (i neproměněný) nejkrásnější a nejadrenalinovější záběr vůbec. Miluji ten pocit, kdy oči nesmí předběhnout ruce.
 
Nejcennější ryby - štika 123 cm, candát 89 cm, okoun 48 cm, pstruh potoční 60 cm